Clotrimazolum
Choroby grzybiczne są jednymi z najczęstszych przyczyn dolegliwości skórnych u człowieka. Największymi problemami u osób cierpiących na choroby wywoływane przez grzyby jest fakt, iż choroby grzybiczne wywołują nieestetyczne zmiany na skórze. Poza tym grzybica może dotknąć również narządy płciowe, a jej leczenie jest zazwyczaj długotrwałe i wiąże się z wieloma wyrzeczeniami. Żeby uskutecznić walkę z grzybicą, naukowcy opracowali unikalny lek na tego typu schorzenia. Jest nim Clotrimazolum.
Więcej o clotrimazolum przeczytasz na stronie: clotrimazolum.pl
Czym jest Clotrimazolum?
Clotrimazolum jest uniwersalnym lekiem, który łagodzi nieprzyjemne objawy wszelkich grzybic – zarówno skórnych, jak i tych dotykających narządy płciowe. Środkiem, który przyczynia się do jego niezwykłej skuteczności, jest klotrimazol. Substancja ta znana jest ze swoich właściwości przeciwgrzybicznych, a mianowicie:
- hamuje rozwój grzybów,
- rozkłada komórki grzybów i przyczynia się do tzw. lizy, która niszczy grzyb.
Clotrimazolum dostępny jest na rynku w trzech rodzajach – w zależności od grzybicy z która mamy do czynienia, można wybrać najskuteczniejszy preparat spośród maści/kremów, płynów, zasypek i tabletek. Maści, kremy, zasypki i płyny są doskonałym środkiem leczenia grzybicy skóry, stóp i paznokci, a dodatkowo można je także stosować na zewnętrzne części narządów płciowych, dotkniętych tą chorobą. Z kolei tabletki Clotrimazolum powinno się stosować w przypadku grzybicy pochwy – tabletki wkłada się do pochwy za pomocna specjalnego aplikatora. Bardzo szybko zmieniają one swój stan ze stałego na ciekły i w szybki sposób są w stanie dotrzeć do najdalszych okolic zakażonej pochwy oraz w skuteczny sposób zwalczyć grzybicę.
Grzybice – czy są groźne?
Grzybicami nazywa się zaraźliwe choroby zakaźne, wywoływane przez różne rodzaje wielokomórkowych organizmów, zwanych grzybami. Na świecie istnieje ponad 200 tysięcy opisanych gatunków tych organizmów. Do najbardziej rozpowszechnionych grzybów, wywołujących stany chorobowe, zalicza się dermatofity, drożdżaki, pleśnie i grzyby dymorficzne. Są one przyczyną większości zachorowań na wszelkiego rodzaju grzybice, w tym najczęściej spotykane grzybice skóry i grzybice narządowe.
Clotrimazolum jest bardzo skutecznym lekiem, który sprawnie rozprawia się nie tylko z zakażeniem grzybami wymienionymi powyżej. Badacze zaobserwowali, że jest to lek przeciwdziałający również niektórym bakteriom i rzęsistkowi pochwowemu. Ze względu na swoje wszechstronne działanie, Clotrimazolum świetnie nadaje się do leczenia takich chorób, jak grzybice skóry (w tym skóry głowy), łupieżu pstrego i rumieniowatego, zanokcicy, infekcji błon śluzowych jamy ustnej oraz grzybicy narządów płciowych, w tym pochwy.
Przeciwwskazania do stosowania Clotrimazolum
Pomimo swojej wysokiej skuteczności i uniwersalności, jak każdy lek także i Clotrimazolum może wywołać u użytkowników skutki uboczne. W przypadku pojawienia się takich objawów, jak zaczerwienieni skóry w miejscu aplikowania leku, pojawienie się swędzących zmian na skórze, podrażnień, przesuszenia i pękania skóry, należy poinformować o tych objawach swojego lekarza. Jest to tym ważniejsze, że lek Clotrimazolum może powodować również inne reakcje uczuleniowe, takie jak reakcja nadwrażliwości – jest on bardzo groźna, bowiem czasami może spowodować zatrzymanie akcji serca i doprowadzić do zgonu pacjenta.
Komentarze
Podziel się z nami swoją wiedzą! Jeśli masz doświadczenie w tym temacie, napisz kilka słów komentarza. Bardzo dziękujemy!
