Ostatnia aktualizacja:
Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/platne/c10/public_html/choroby-weneryczne.com/include/data.php on line 7
16.03.2020 07:34:39

Jak radzić sobie z nadmierną potliwością?

Pocenie się to proces naturalny i niezbędny dla naszego organizmu, chociaż czasem potrafi przyjąć niespotykaną skalę. W takiej sytuacji powinniśmy działać możliwie jak najszybciej, najlepiej poprzez kontakt z lekarzem i postępowanie zgodnie z jego zaleceniami. Jak jednak pomóc sobie do czasu rozwiązania problemu na dobre?

dłoń

1. Sprawdź, czy to aby nadmierna potliwość

2. Odwiedź lekarza

3. Skorzystaj z kosmetyków dla osób, które nadmiernie się pocą

 

Sprawdź, czy to aby nadmierna potliwość

Przede wszystkim należy pamiętać, że pocenie się jest nam potrzebne i w określonych sytuacjach zupełnie normalnym jest, że zachodzi ono bardziej intensywnie. Jeżeli więc pocimy się mocno w lecie, przy upalnej pogodzie, pod wpływem stresu lub w chorobie, nie ma powodów ku temu, by stosować środki ograniczające potliwość. Co więcej, jeżeli będziemy z nimi przesadzać, możemy sobie poważnie zaszkodzić, co oznacza, że najlepszym sposobem na poradzenie sobie z kwestią pocenia jest w pierwszej kolejności zidentyfikowanie, gdzie leży problem.

 

Odwiedź lekarza

Jeżeli nasza intensywna potliwość nie jest wywołana pogodą, stresem ani żadnym innym naturalnie występującym czynnikiem, może to oznaczać że mamy jakiś problem ze skórą lub cierpimy na jakąś chorobę. Aby to sprawdzić, powinniśmy udać się do lekarza, najlepiej dermatologa, który podda nas odpowiednim badaniom i ustali, co powoduje nasz niekomfortowy stan. Dzięki temu będziemy w stanie nie tylko zaleczać problem doraźnie, ale dotrzemy do jego sedna, co pozwoli pozbyć się go całkowicie lub utrzymywać pod odpowiednią kontrolą. W sytuacji, gdy problem z poceniem wynika z choroby możemy również być zmuszeni do zastosowania leków na receptę, które może przepisać nam tylko lekarz.

 

Skorzystaj z kosmetyków dla osób, które nadmiernie się pocą

W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie ustalić, co powoduje u nas nadmierne pocenie się, lub gdy dopiero czekamy na wizytę u lekarza, możemy sobie doraźnie pomagać poprzez kosmetyki na nadmierną potliwość. Zwykle są to dezodoranty lub pokrewne produkty, które całkowicie blokują wydzielanie potu w miejscu, w którym je zastosujemy, jak na przykład pachy, dłonie czy stopy. Warto jednak pamiętać, że nie jest to rozwiązanie dobre na dłuższą metę, ponieważ pot jest nam potrzebny - razem z nim pozbywamy się części niepożądanych substancji, a także stanowi on formę chłodzenia się organizmu. Kosmetyki mogące poprawić sytuację z nadmierną potliwością znajdziesz na http://nowafarmacja.pl/kosmetyki-na-nadmierna-potliwosc.

Scroll To Top