Ostatnia aktualizacja:
Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/platne/c10/public_html/choroby-weneryczne.com/include/data.php on line 7
15.03.2020 20:15:46

Nowoczesna waginoplastyka - co warto wiedzieć na temat plastyki pochwy?

Plastyka pochwy, a więc wszelkiego rodzaju zabiegi pochwy z zakresu ginekologii plastycznej są często zbiorczo określane jako waginoplastyka. W praktyce natomiast operacja może obejmować również inne części kobiecych okolic intymnych.

kobietka

  1. Waginoplastyka - kto powinien skorzystać?
  2. Popularny zabieg zwężenia pochwy
  3. Zabiegi plastyki pochwy
  4. Dlaczego warto korzystać z takich zabiegów?
  5. Ile kosztuje waginoplasyka?

Sprawdź więc, co należy wiedzieć na temat waginoplastyki oraz jakie zabiegi cieszą się największym zainteresowaniem wśród pań.

Waginoplastyka - kto powinien skorzystać?

Operacje waginoplastyki mogą być przeprowadzane z różnych powodów. Przykładem może być sytuacja, w których pacjentka cierpi na uszkodzenie mięśni dna miednicy lub rozciągnięcie mięśni pochwy. Jej konsekwencją może być nawet wysunięcie się ścian pochwy, dlatego zabiegi plastyki jest wówczas jak najbardziej wskazany. To jednak zaledwie jeden z przykładów, gdyż waginoplastyka cieszy się dużym zainteresowaniem kobiet po porodzie (szczególnie tych, które urodziły więcej niż jedno dziecko) oraz pań, które chciałyby poprawić jakość życia seksualnego.

Popularny zabieg zwężenia pochwy

Jednym z najczęściej wybieranych zabiegów waginoplastyki jest zwężenie pochwy. Przeprowadza się go głównie wśród pań, u których podczas porodu doszło do rozciągnięcia okolic krocza oraz samej pochwy. Zabieg jest również polecany paniom, które z jakiegoś innego powodu skarżą się na uszkodzenie tych stref. Chociaż na co dzień się o tym nie mówi, to według statystyk aż 90% kobiet po porodzie skarży się na dyskomfort. Tymczasem proste wycięcie zbędnych tkanek może w dużym stopniu usprawnić funkcjonowanie narządów płciowych.

Zabiegi plastyki pochwy

Specjaliści od waginoplastyki mogą również doradzić zabiegi plastyki przedniej lub tylnej ściany pochwy. W tym pierwszym przypadku chodzi o naprawienie oraz wzmocnienie warstwy, która znajduje się pomiędzy pęcherzem a pochwą. Dzięki temu można wyeliminować wspomniane wypadanie przedniej ściany pochwy oraz pozbyć się dyskomfortu związanego z uczuciem jej wypełnienia. W przypadku plastyki tylnej ściany pochwy lekarz dokonuje specjalnych nacięć, dzięki czemu może usunąć niepotrzebne tkanki. Zabieg może dodatkowo objąć plastykę samego krocza, dzięki czemu kobieta może cieszyć się takim kształtem wejścia do pochwy, który będzie atrakcyjny wizualnie.

Dlaczego warto korzystać z takich zabiegów?

Zastosowanie nowoczesnej technologii oraz powierzenie zabiegów specjalistom z kliniki https://medifem.pl/ginekologia-plastyczna-chirurgia/waginoplastyka/ sprawia, że rekonstrukcja lub nawet wytworzenie pochwy przebiega bez żadnych problemów oraz niedogodności. Niezależnie więc od tego, czy zależy ci na poprawie jakości życia, chcesz cieszyć się lepiej funkcjonującymi narządami płciowymi, czy po prostu zależy ci na zwiększeniu satysfakcji z seksu, waginoplastyka jest najlepszym wyborem. Nie musisz jednak tracić czasu na samodzielne szukanie informacji na temat poszczególnych zabiegów i zastanawianie się, który z nich będzie w twoim przypadku najlepszy, gdyż możesz skorzystać z konsultacji w klinice specjalizującej się w takich usługach. Każdy przypadek jest inny, dlatego może się okazać, że wystarczy jedynie drobny zabieg, aby wszystko wróciło do normy.

Ile kosztuje waginoplasyka?

Cena zabiegu ustalana jest na podstawie tego, co tak naprawdę trzeba zrobić. Szczegółowych informacji udzieli ci specjalista podczas konsultacji. Standardowo ceny zaczynają się od około 6000, a kończą na 11000 złotych. Zależy to między innymi od tego, czy chodzi o samą plastykę przedsionka krocza, czy kompletny zabieg na przedniej ścianie pochwy.

undefined

Komentarze

Podziel się z nami swoją wiedzą! Jeśli masz doświadczenie w tym temacie, napisz kilka słów komentarza. Bardzo dziękujemy!


Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.
Scroll To Top